Living Bathrooms

Firma Prasa Aktualności 2012 SensoWash C

Firma

SensoWash C

SensoWash C z ukrytymi przyłączami

Nowa wersja desek sedesowych z funkcją mycia o estetycznych opływowych kształtach


Najskuteczniejszym, najbardziej naturalnym i odświeżającym sposobem utrzymania higieny - także po użyciu toalety - jest woda. Dlatego coraz większą popularność zdobywają urządzenia stanowiące połączenie deski sedesowej i bidetu. W Azji taki komfort stał się już standardem w domowych łazienkach, a teraz także ludzie Zachodu odkrywają przyjemność wynikającą z możliwości utrzymywania jeszcze dokładniejszej higieny. Dyskretna konstrukcja i atrakcyjne wzornictwo odgrywają tu bardzo ważną rolę. W 2010 roku producent ceramiki łazienkowej Duravit nawiązał w tej kwestii współpracę ze słynnym projektantem Philippem Starckiem. Efektem tej współpracy jest deska sedesowa z funkcją mycia SensoWash, charakteryzująca się znakomitym wzornictwem i komfortem użytkowania. Model SensoWash C to ulepszona wersja tego urządzenia o podniesionych walorach estetycznych dzięki ukryciu przyłączy. Taka konstrukcja idealnie harmonizuje nawet z ponadczasowym, nowoczesnym wnętrzem łazienki.

Innowacyjna technologia, innowacyjne wzornictwo

Philippe Starck postawił na maksymalną dyskrecję. Wszystkie podzespoły techniczne zostały zminiaturyzowane, aby można je było ukryć między ceramiką a deską, zachowując prostotę kształtów. Producent wyposażenia łazienek z Hornbergu postanowił teraz podnieść walory estetyczne urządzenia ukrywając przyłącza elektryczne i wodne. W połączeniu ze smukłymi liniami i nowoczesnym kształtem zaproponowanym przez Philippe Starcka ostateczny efekt prezentuje się niezwykle elegancko. Nowe rozwiązanie z ukrytymi przyłączami pasuje do kolekcji Starck2, Starck3 i Darling New.

„SensoWash to jeden z najbardziej obiecujących segmentów branży” – mówi prof. dr Frank Richter, Prezes Zarządu Duravit AG. „Za kilka lat trudno będzie sobie wyobrazić łazienkę bez takiego sprzętu. Nie mam co do tego wątpliwości”.

Dyskretna funkcja bidetu

Funkcja bidetu w desce SensoWash ujawnia się dopiero po podniesieniu deski i zajrzeniu do środka. Ramię dyszy ze stali nierdzewnej może pracować w trzech różnych trybach: mycie tylne pozostawia uczucie czystości i świeżości; mycie komfort jest jeszcze dokładniejsze dzięki ruchom ramienia natryskującego oraz pulsującemu strumieniowi wody; tryb Ladywash jest przeznaczony specjalnie dla pań i służy do delikatnego podmywania. Temperaturę wody, intensywność strumienia oraz pozycję dysz można indywidualnie regulować i zapisać w pamięci urządzenia. Po zakończonym myciu urządzenie włącza nadmuch ciepłego powietrza. Ramię dysz jest automatycznie czyszczone przed i po użyciu. Dodatkowym zabezpieczeniem jest antybakteryjna powłoka ramienia dysz oraz deski sedesowej.

Intuicyjna obsługa pilotem zdalnego sterowania

Philippe Starck zadbał także o estetykę pilota umożliwiającego bezprzewodowe sterowanie wszystkimi funkcjami w trybie komfortowego mycia i suszenia. Trójwymiarowy układ pilota pozwolił na intuicyjne rozmieszczenie przycisków oznaczonych symbolami, które są krótko podświetlane po ich naciśnięciu. Pilot uruchamia też elektryczne siłowniki podnoszące i opuszczające klapę i deskę. Sama deska jest podgrzewana, a jej temperaturę można indywidualnie regulować. Użytkownik może pilotem włączyć żądaną funkcję podmywania lub suszenia. Przyciski ze strzałkami służą do zmiany pozycji ramienia dyszy. Przyciskami +/- reguluje się ciśnienie wody i powietrza oraz temperaturę deski i wody. Indywidualne preferencje można zapisać w dwóch profilach, które następnym razem wybiera się również za pomocą pilota.

 

Pełne bezpieczeństwo

W trakcie prac nad urządzeniem Duravit zadbał szczególnie o bezpieczeństwo użytkowania. Specjalne diodowe oświetlenie nocne ułatwia orientację w przestrzeni bez potrzeby ruszania się z miejsca. SensoWash jest wyposażony w funkcję zabezpieczającą dziecko przed przypadkowym zamoczeniem: wbudowany czujnik pozwala na włączenie funkcji bidetu tylko jeżeli waga użytkownika wskazuje na osobę dorosłą. SensoWash może działać w trybie czuwania i oszczędności energii.


Facebook
Twitter
Pinterest
RSS